Нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2020»
16 лютого 2021 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2020», ініційоване Товариством письменників і журналістів ім. І. Франка за підтримки Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та управління культури національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
До урочистого дійства долучилися відомі краєзнавці, історики, письменники та просто небайдужі читачі.
Модерували дійство голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник освіти України, громадський діяч Михайло Косило, голова Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка, літературний критик й есеїст Євген Баран та заступниця начальника управління культури національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Мирослава Корнелюк.
Вибрати переможців конкурсу серед значної кількості різноманітної і різножанрової літератури членам журі було нелегко, тому вирішили розширити звичні номінації і нагородити 16 лавреатів. Серед їхньої когорти були і науковці Факультету історії, політології і міжнародних відносин – знані вчені не тільки на Прикарпатті, але й в Україні. Так, у номінації «Народознавство. Краєзнавство» лавреатами стали доктор історичних наук, професор, провідний фахівець Навчально-наукового інституту історії, етнології і археології Карпат Петро Сіреджук за книгу «Галицька Гуцульщина доби Західно-Української Народної Республіки» та доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Олег Жерноклеєв за літопис населеного пункту «Крихівці: коріння, що воскресає, оживляє, творить» (у співавторстві з Любов Соловкою). Доктор політичних наук, професор кафедри політології Іван Монолатій був відзначений у номінації «Історико-краєзнавча література» за книгу «Зоосад революції».
Доповненням до урочистого заходу стала тематична виставка, на якій було представлено видання лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2020».
Усі охочі можуть ознайомитися із згаданими книжками-переможцями у фондах Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Правила прийому до Прикарпатського національного університету
Шановні абітурієнти, за цим посиланням можна ознайомитися з правилами вступу на ОБ “Бакалавр” спеціальності “Історія та археологія”, а також Середня освіта (Історія).
Спільний проект університету імені М. Драгоманова і Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника
Нещодавно реалізований спільний проект кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти історичного факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та кафедри всесвітньої історії, а також кафедри історії України і методики викладання історії й Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на тему «Гетьмани України: художньо-літературний образ: теоретико-методичний аспект». Його результатом став вихід у світ колективного навчально-методичного видання «Звитягою і пером уславлені. Гетьмани України. Художньо-літературний образ. Книга для здобувачів освіти основної школи. Ч.1.» (К. : «ПП «Фоліант»», 2020. 415 с.; 40,6 друк. арк.). Його співавторами виступили професор кафедри всесвітньої історії Борчук Степан Миколайович, асистент кафедри всесвітньої історії – Засипко Мар’яна Віталіївна, аспірантка кафедри всесвітньої історії – Санкович Марія.
У навчально-методичному виданні містяться уривки творів української історичної поезії та прози, подано біографії гетьманів України Д. Байди-Вишневецького, П. Конашевича-Сагайдачного, Б. Хмельницького, Ю. Хмельницького, І. Виговського. У виданні також поміщені історико-біографічні портрети авторів творів, літературно-критичні есе, бібліографічні покажчики, методичні рекомендації з використання української історичної художньої літератури при вивченні історії України у закладах загальної середньої освіти. Навчально-методичне видання пропонується широкому загалу читачів: здобувачам освітніх послуг, вчителям студентам, усім хто цікавиться історією України та українською літературою.
Здійснена своєрідна апробація цього цікавого колективного навчально-методичного видання. Його результати вже впроваджуються в освітній процес для учнів 8 класів та студентів при проведені комбінованих уроків та лекцій у Яблуницькому ліцеї Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківська обл. (вчитель-методист Санкович М.В.), Калуському політехнічному коледжі Івано-Франківська обл. (кандидат історичних наук, викладач-методист Ільницький І.В.) та Коледжі морського і річкового флоту Київської державної академії водного транспорту ім. Гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного (викладач-методист Воротняк І.Ю.). Керівництвом цих закладів загальної середньої і передвищої освіти підготовлені відповідні акти впровадження (використання) результатів цього колективного навчально-методичного видання, в яких зазначається, що отримані матеріали цієї праці можуть бути використані для удосконалення організації навчально-методичного процесу, зокрема для індивідуального, змішаного та дистанційного навчання учнів і студентів ЗЗСО і ЗПО.
Викладачі та студенти кафедри вітають Борчука Степана та Засипко Мар’яну за таку плідну навчально-методичну роботу і бажають подальшого успіху на ниві якісної організації методичної праці в Україні і на Прикарпатті.
Он-лайн Презентація книги «Крихівці-Крехівці – коріння, що воскрешає, оживляє, творить»
15.11.2020 р.
В сучасних реаліях онлайн навчання, магістри 2 курсу спеціальності “Історія.Середня освіта” успішно проходять педагогічну практику на кафедрі всесвітньої історії. Магістри проводять заняття в програмі Zoom під керівництвом доц. Бурачок Л.В.
11.11.2020 р.
Вітаємо із захистом!
20 жовтня 2020 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.051.05 в ауд. 25 центрального корпусу ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбувся успішний захист кандидатської дисертації випускника нашої аспірантури Андрія Гуменяка. Тема дисертації: «Домініканський орден у Львівській архідієцезії в другій половині ХІХ – середині 40-х рр. ХХ ст.». Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Жерноклеєв Олег Станіславович, завідувач кафедри всесвітньої історії. Офіційними опонентами виступили: доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства І. Крип’якевича НАН України Шкраб’юк Петро Васильович і кандидат історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Приватного закладу вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого» Делятинський Руслан Іванович.
Вітаємо дисертанта і наукового керівника!
20.10.2020 р.
У неділю 20 вересня 2020 року о 17.00 годині на подвір’ї парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях (настоятель о. Йосафат Бойко, ВС) – під відкритим небом відбулася презентація книги «Крихівці – Крехівці – коріння, що воскрешає, оживляє, творить». Авторами цієї книги є Любов Соловка та Олег Жерноклеєв. Видавництво, що зайнялося підготовкою та друком цієї книги – це «ФОЛІАНТ». Книга, за стараннями та фінансовою підтримкою Крихівецької Сільської Ради, отримала життя і має 783 сторінки тексту з понад 900 різними цікавими фото, картами й іншими ілюстраціями…
У презентації взяли участь автори – Любов Соловка та Олег Жерноклеєв. Олег Жерноклеєв – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Любов Соловка, дружина п. Олега – історик-джерелознавець,член Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, лауреат Премії імені академіка Петра Тронька Національної спілки краєзнавців України (2020) і Літературно-мистецької премії імені Леся Мартовича (2018).
Своїми думками поділилися: Ярослава Івасів, літературний редактор книги, викладач-методист Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також і Марія Вуянко – завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею, рецензент літопису «Крихівці/Крехівці: коріння, що воскрешає, оживляє, творить».
Голова села Мирон Гаргат поділився з присутніми моментами підготовки самої книги, її видання та друку та вручив примірники відомим людям.
Отець Йосафат для музею села Крихівці, організацією якого опікується Любов Соловка, подарував ткану ікону “Богородиці Воплочення зі святими Кирилом і Методієм” та літопис парафії святих Кирила і Методія “ЖИВА ПАРАФІЯ”.
Поміж моментами представлення і доповідей, всіх присутніх своїм співом радував Сергій Лазановський, актор Івано-Франківського драмтеатру та вихованець Ірини Батюк, студії “Star Team”.
Автори книги з такої прекрасної нагоди отримали Благословення Святійшого Отця Папи Франциска.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ книги «Крихівці-Крехівці – коріння, що воскрешає, оживляє, творить» – ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ відбулася.
20.09.2020 р.
В умовах карантину продовжуємо працювати дистанційно.
21-22 травня на кафедрі всесвітньої історії у форматі Zoom-конференції успішно відбувся захист курсових робіт студентів групи СОІ-22.
Комісія у складі завідувача кафедри професора Жерноклеєва О.С., професора Борчука С.М., доцента Бурачок Л.В. працювала в нових умовах – режимі онлайн.
Вітаємо усіх студентів з новим і вдалим досвідом та успішним захистом курсових робіт.
21-22.05.2020 р.
Захист наукових робіт МАН.
29. 02. 2020р.
У рамках вивчення курсу “Україна в зарубіжних доктринах і стратегіях ХХ-ХХІ ст.”студенти спеціальності СОІм-11 з доцентом кафедри всесвітньої історії Щербін Лілією Василівною відвідали фотовиставку Консульства Чеської Республіки
“Оксамитова революція” та “Так, Масарик”, відкриту в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.
24.02.2020 р.
Випускники кафедральної спеціалізації отримали дипломи магістрів.
28.01.2020
Настановча нарад з педагогічної практики студентів-істориків 4 курсу за участі вчителів шкіл м.Івано-Франківська.
27.01.2020
Зустріч викладачів та студентів історичного факультету зі стейкхолдерами.
Успішний захист магістерських робіт по кафедрі всесвітньої історії.
16-18. 12. 2019
Знайомимо першокурcників істориків ПНУ з китайською мовою і культурою! Дякуємо Лілія Щербін за запрошення! 向我校历史系一年级的学生介绍中国语言与文化!
13.12.2019
#ПНУ Факультет історії, політології і міжнародних відносин. Історія -це захопливо !
13.12.2019
Профорієнтаційна робота викладачів кафедри всесвітньої історії. Івано-Франківська ЗОШ №15.
13.12.2019
На факультету історії, політології і міжнародних відносин провели днями благодійну акцію “Мак пам’яті”. Захід приурочили 101-ій річниці завершення Першої світової війни. Учасники акції мали змогу придбати маки та солодощі, виготовлені студентами.
Світлини, експонати часів Першої світової війни і костюм військового солдата УПА, надані музеєм визвольних змагань Прикарпатського краю та макова фото-зона – все це відтворювало дух епохи.
Нагадаємо, що ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії (США).
Під час благодійної акції організатори зібрали 8240 грн. Кошти передадуть КП “Пам’ять” для встановлення хреста та впорядкування цвинтаря Першої світової війни у с. Верхній Майдан Надвірнянського району Івано-Франківської області.
13.11.2019