Вітаємо студентку третього курсу Факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Марію Соломчак і її наукового керівника – професора, доктора філологічних наук Наталію Мафтин – із відмінним захистом студентської наукової роботи на тему: “Neda Nezhdana`s dramaturgy throught the prism of “Trauma studies” (Драматургія Неди Нежданої крізь призму “Травматології”) та здобуттям першого місця за результатами підсумкової науково-практичної онлайн-конференції фінального етапу Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за окремими спеціальностями. Захист відбувся на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського під патронатом Національної комісії України у справах Юнеско (лист № 413/19-194/087-83620 від 19.10.2022).
Марія Соломчак ділиться своїми враженнями від конкурсу: “Я хотіла б висловити щиру вдячність Кременчуцькому національному університету імені М. Остроградського за проведений конкурс студентських наукових робіт. Я надзвичайно рада, що отримала перше місце і мала можливість репрезентувати свої думки на такому заході. Особливу подяку висловлюю також моїм науковим керівникам: доктору філологічних наук, професору Наталії Мафтин та професору університету прикладних наук Магдебург-Стендаль (Німеччина) Вольфу Бльомерсу (Wolf Bloemers). Їхні знання, досвід і допомога виявилися надзвичайно важливими для мого успіху. Я вдячна їм за їхній професіоналізм та віру в мої сили. Без їхньої допомоги це досягнення було б неможливим”.
У роботі проаналізовано жанрову своєрідність п’єс Неди Нежданої, їх ідейно-художні особливості, специфіку поєднання дії з наративом під кутом дослідження травматичного досвіду.
Важливо говорити світові правду про події в Україні, про геноцид, який росія вчинила проти українців. Це важливо не лише для українців – для всього демократичного світу, тому що без розуміння глибинних причин сучасної війни, без усвідомлення та засудження злочинів, вчинених росією в Україні, неможливо встановити нову європейську ідентичність, орієнтовану на високогуманістичні цінності.