Відбулась міжнародна мистецька виставка «Осінні мотиви»

8 листопада у Івано-Франківському краєзнавчому музеї кафедра методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника разом з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм презентували міжнародну мистецьку виставку «Осінні мотиви». На заході були присутні керівництво Університету та музею, викладачі, художники та студенти.

Для огляду відвідувачів представлено твори викладачів кафедри, що демонструють їхній творчий доробок у напрямках образотворчого мистецтва, декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

В. о. ректора ПНУ Ігор Цепенда привітав гостей: «Щиро радію цій мистецькій події, адже вона має особливе значення для нашого Університету. З одного боку, виставка відображає багатий спадок Прикарпаття, який ми бережемо і передаємо новим поколінням. З іншого боку, вона доводить, що наші художники й надалі втілюють креативні ідеї, збагачуючи світову мистецьку спільноту. У кожній роботі відчувається не тільки майстерність, а й душа автора – це момент гармонії, який залишає глибокий відбиток у серцях».

Серед авторів виставки – видатні митці, визнані в Україні та за її межами: Богдан Тимків, заслужений діяч мистецтв і член Національної спілки художників України; Юрій Юсипчук, член Національної спілки художників; Василь Корпанюк, заслужений художник України та голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва; Михайло Гнатюк, член Національної спілки архітекторів України; Віталій Городецький, член Національної спілки дизайнерів України, та інші.

Загалом на виставці експонується понад 70 мистецьких робіт.

Директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею Галина Беднарчик зазначила: «Ця виставка відкриває новий погляд не тільки на університет, але й далеко за межі країни, адже в кожній роботі відчувається великий творчий потенціал. Вони вражають своєю багатогранністю, різноманітністю форм і технік, що заслуговує на високу оцінку».

«Виставка справді унікальна, адже тут представлені роботи, які відображають українську тематику, зокрема петриківський розпис, що входить до світової спадщини ЮНЕСКО. Радіємо, що маємо нагоду показати таланти як студентів, так і учнів», – підкреслив директор навчально-наукового інституту мистецтв Володимир Федорак.

Заслужений діяч мистецтв та член Національної спілки художників України, завідувач кафедри Богдан Тимків подякував Університету за підтримку міжнародної співпраці: «Наш університет активно співпрацює з закордонними закладами, особливо з Польщею. Це дозволяє нам організовувати міжнародні виставки, на яких ми можемо представити роботи митців з Швейцарії, Чикаго, Німеччини та інших країн. Ми прагнемо, щоб мистецтво Прикарпаття було частиною глобального культурного простору».