Літературні читання, приурочені 136-й річниці з Дня народження великого «Гомера Чорногори» – Станіслава Вінценза

На запрошення директора громадської організації «Екологічно-гуманітарного об’єднання Зелений Світ» Олександра Степаненка, студенти факультету філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом доцентки кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Тамари Ткачук взяли участь у літературних читаннях, приурочених 136-й річниці з Дня народження великого «Гомера Чорногори», «співця Гуцульщини» – Станіслава Вінценза, які відбувалися у селі Слобода Коломийського району.

Наші студенти підготували українською та польською мовами мозаїку оригінальних фрагментів про життя гуцулів, зафіксованих письменником у тетралогії «На високій полонині»: побуту, звичаїв, гармонії, неповторної краси природи та поваги до неї, способу ведення господарства, любові до тварин, весільного дійства, коляди, що є свідченням неповторної культури, міфотворчості мешканців карпатського регіону.

Учасниці дійства – студентки ОП «Середня освіта. Польська мова і література», ОП «Середня освіта. Українська мова і література», ОП «Польська мова і література та англійська мова», а також доцентка Тамара Ткачук у своїх виступах відзначили важливість унікального твору С. Вінценза для України, особливо сьогодні, у час складної боротьби за наше існування.

Ініціатором читань виступила директор бібліотеки імені С. Вінценза села Слобода ентузіастка Любов Мотринець, яка згуртувала молодь громади с. Слобода і с. Печеніжин, з метою увіковічнення пам’яті про краянина і талановитого «Сократа Гуцульщини».

Саме Станіслав Вінценз прославив гуцулів як автентичних мешканців Карпат і зобразив Гуцульщину як гармонійну Атлантиду, потужний макрокосм якої заряджає енергетикою добра, любові, толерантності, взаємоповаги, створив гімн красі Карпат.

Презентацію про унікальні, невідомі факти із життя С. Вінценза представив Олександр Степаненко.

У дійстві взяла участь громадськість с. Слобода, батьки, учні, учителі Слобідської гімназії та активісти с. Печеніжин.

Звучали українські гуцульські пісні, линуло горами оптимістичне, міцне, як кремінь, слово Олекси Довбуша і незабутні гуцульські мелодії у виконанні учителів музики Печеніжинського ліцею Миколи Сметанюка, Богдана Мацьківа.