«Stefanyk Open Day» в Інституті мистецтв

В Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбувся традиційний День відкритих дверей. Незважаючи на виклики сьогодення ‒ постійні повітряні тривоги та відключення електроенергії ‒ організатори доклали максимум зусиль, аби подарувати гостям справжнє свято мистецтва.

До заходу долучилися учні місцевих шкіл мистецтв, а також семикласники та дев’ятикласники ліцеїв м. Івано-Франківська. Для них була підготовлена різноманітна програма, що поєднувала сценічне, хореографічне, музичне та образотворче мистецтво.

Урочистості розпочалися з виступу ансамблю народного танцю «Дивоцвіт», який виконав хореографічну композицію «Карпати», керівник ‒ доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Ольга Квецко.

Колектив, відомий перемогами на Всеукраїнському конкурсі імені Павла Вірського, ще раз підтвердив високий рівень своєї майстерності.

На сцені також виступали студенти й інших спеціальностей. Зокрема, першокурсник кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Максим Пташник, військовий кореспондент і талановитий музикант, виконав авторську пісню «Не сьогодні», яка зачепила серця всіх присутніх. У своєму виступі він подякував Збройним силам України за можливість проводити такі заходи у відносному спокої. Особливе місце у програмі зайняли виступи студентів кафедри сценічного мистецтва і хореографії.

Яна Івасюк, майбутня актриса театру і кіно, студентка IV курсу, лауреатка ІІ премії Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки, виконала композицію за творами видатної поетеси. Її емоційний виступ захопив і надихнув аудиторію.

Враження продовжували формувати виступи музичних колективів і солістів. Зокрема, студентка другого курсу Олександра Юрценюк виконала віртуозний твір Жуля Демерсмана «Фантазія» в супроводі фортепіано, клас доцента кафедри виконавського мистецтва, заслуженого працівника культури України Олександра Мельника. Її майстерність неодноразово підтверджена участю в проєктах разом з академічним камерним оркестром Івано-Франківської філармонії Іри Маланюк «Гармонія Нобілє» під орудою народної артистки України Наталії Мандрики.

Окрему сторінку творчого дійства створили викладачі й студенти кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва, яку очолює докторка мистецтвознавства, професорка Віолетта Дутчак. Їхній виступ став справжньою одою українській мелодиці й продемонстрував чарівність звучання народних інструментів.

Ансамбль народних інструментів «Прикарпатські візерунки» під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Юрія Гулянича представив багатство української мелодики. Їхній виступ вразив не лише звучанням, але й гармонією традицій та сучасного підходу до музики.

Учасники концерту майстерно поєднали багатство народної музичної традиції з сучасними інтерпретаціями, розкриваючи слухачам красу національної культури.

Директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент, заслужений працівник культури України Володимир Федорак під час свого виступу наголосив, що такі заходи спрямовані на залучення активної, креативної молоді до мистецьких проєктів Університету. Він також підкреслив важливість знайомства учнів із різними жанрами мистецтва, що сприяє розширенню їхнього світогляду та творчого потенціалу.

Фінальним акордом свята став виступ ансамблю «Дивоцвіт» з композицією «Дібровчанка», яка викликала бурхливі оплески. Відвідувачі ‒ учні, педагоги та батьки ‒ залишили захід із теплими словами подяки, назвавши його справжнім святом душі.

Організатори, студенти та викладачі вкотре довели, що мистецтво здатне надихати навіть у найскладніші часи. Нехай цей захід стане початком творчого шляху для багатьох юних талантів!