В Будапешті відбулося відкриття персональної виставки художніх творів професора кафедри дизайну і теорії мистецтва

16 вересня 2023 року у мистецькій залі Центру української культури та документації Угорщини в м. Будапешт відбулось урочисте відкриття персональної виставки художніх творів професора кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Заслуженого діяча мистецтв України Богдана Губаля.

На цій виставці представлено 24 абстрактні композиції, виконані у авторській техніці пастелі. Із спеціальною промовою про творчий шлях митця виступила кандидатка мистецтвознавства, доцентка Надія Бабій. За її словами: «Пастель – одна із обраних технік, у якій працює Богдан Губаль. Багато експериментує з кольором тла і колірними підкладками. Сухий матеріал – крейда – міняється, блищить, створює враження глибини, чи навіть прориває простір. Але техніка – ніщо, порівняно з духом, що наповнює твори митця».

Серед поважних гостей дійства були присутні: Голова консульського відділу Посольства України в Угорщині Олександр Заболотний, Голова Товариства української культури в Угорщині, член президії Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні, Голова Державного самоврядування українців Угорщини Ярослава Сабо, керівник Центру української культури та документації в Угорщині Ігор Шипайло.

Українська громада Угорщини доповнила виставку музичною композицією Дениса Січинського на слова М. Гавалевича “Бабине літо” у виконані випускниці Навчально-наукового інститут мистецтв, співачки Вікторії Вороніної та піаністки Наталки Герети.

Разом із мистецькою імпрезою відбулася презентація нової монографії Надії Бабій «Актуальні культурно-мистецькі практики кінця ХХ-початку ХХІ століття: культурні домінанти, форми репрезентації, перспективи» та авторського підручника Богдана Губаля «Композиція в дизайні. Одно-, дво-, тримірний простір».