Студентка-біохімік візьме участь у IOCB’s Summer Student Program Чеської академії наук

Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Дар’я Додон пройшла конкурсний відбір на участь в літній студентській програмі IOCB’s Summer Student Program (SSP 2024), яка організовується Інститутом органічної хімії та біохімії Чеської академії наук (IOCB Prague).

Інститут органічної хімії та біохімії – провідна науково-дослідна установа Чехії, місією якої є фундаментальні дослідження на стику хімічних і біологічних наук та перетворення результатів фундаментальних досліджень у прикладні розробки і комерційні активи.

Літня студентська програма IOCB покликана надати студентам цікавий та змістовний досвід роботи, можливість розширити свої професійні зв’язки, а також розвинути свої навички та компетенції, отримавши цінний досвід від науковців Інституту.

У результаті конкурсного відбору, проведеного у 2024 році (SSP 2024), наша студентка Дар’я стала учасницею наукової групи доктора Едварда Куртіса ( Dr. Edward Curtis), який спеціалізується на функціональному потенціалі нуклеїнових кислот.

Першою ціллю наукової групи доктора Куртіса є створення функціональних нуклеїнових кислот, які можна використовувати для практичного застосування. Другою – це характеристика функціонального потенціалу неканонічних структур нуклеїнових кислот – G- квадруплексів.

Навчання буде проходити на базі Інституту органічної хімії та біохімії (Прага) протягом липня – серпня 2024 року.