Нагородження переможців онлайн-турніру за комп’ютерною грою- вікториною «Стежками Франка»

28 червня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулося нагородження переможців онлайн-турніру за комп’ютерною грою-вікториною «Стежками Франка». У нагородженні переможців взяли участь перша проректорка університету Валентина Якубів, декан факультету філології Роман Голод, завідувач кафедри української літератури Степан Хороб та авторський колектив гри-вікторини Галина Волощук, Ольга Русакова, Олександр Солецький, Віктор Ровінський.

На початку заходу переможців привітала перша проректорка Валентина Якубів: «Приємно, що сьогодні в Прикарпатському університеті присутня творча учнівська молодь, яка цікавиться українською культурою і літературою та хоче більш глибинно пізнати біографію і творчість українського генія, патріота, громадського діяча Івана Франка. Дуже важливо, що сьогодні є можливість завдяки комп’ютерній грі-вікторині ввести процес гейміфікації у навчальний процес».

«Видатний дослідник творчості Франка Іван Денисюк колись сказав таку метафоричну фразу, що творча спадщина Франка – це неоціненний скарб, який стає тим багатшим, чим більше від нього ми беремо. Завдяки цій грі ми маємо можливість брати більше від творчості Франка більше, знайомитися з його творчістю і тим самим робити цей скарб ще багатшим; тут мова йде про діалектику традицій і новаторства», – зазначив декан факультету філології Роман Голод.

В онлайн-турнірі взяли участь більше 30 команд- учасниць та понад 200 учнів і педагогів з Києва, Одеси, Івано-Франківська, Львова, Космача, Вигоди, Отинії, Лолина, Вишкова, Ямниці, Верховини, Рожнева, Брустур, Нижнева, Кобаків, Більшівців, Підлісків, Пшеничників, Довгопілля, Шевченкове Івано-Франківської області, населених пунктів Бориня Самбірського району Львівської області, Молодіжного Великодолинської селищної громади Одеського району Одеської області, Троянова Новогуйвинської територіальної громади Житомирського району Житомирської області.

Призові місця посіли: 1 місце – учні 10 класу Ліцею № 11 Івано-Франківської міської ради, капітан команди – Софія Тріщук, вчитель Оксана Боцюрко; 2 місце – учні 10 класу Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 92 імені Івана Франка міста Києва, капітан команди – Марія Бичкова, вчитель Світлана Вакалюк; 3 місце – учні 10 класу Вишківського ліцею Вигодської селищної ради, капітан команди – Христина Кипаца, вчитель Вікторія Шубинець; 4 місце – учні 10 класу Вигодського ліцею, капітан команди – Артур Семенишин, вчитель Леся Марецька; 5 місце – учні 10 класу Отинійського ліцею, капітан команди – Анастасія Михайлишин, вчитель Галина Петраш; 6 місце – учні 9 класу Коломийської філії № 7 Коломийського ліцею № 5, капітан команди – Тетяна Гоянюк, вчитель Анастасія Бірчак; 7 місце – учні 10 класу Ямницького ліцею, капітан команди – Валентина Дейдей, вчитель Тетяна Лінійчук.

Переможці отримали цінні подарунки і грамоти ректора університету Ігоря Цепенди, а вчителі – сертифікати від Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки Прикарпатського національного університету.

Переможці за зайняте 1 місце отримали повербанки, за 2 місце – комп’ютерні мишки, за 3 місце – флешки. Учасники, які зайняли 4 і 5 місця, отримали книги від кафедри української літератури факультету філології і кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту, а учасникам, які посіли 6 і 7 місця, вручили настільні ігри від Профкому студентів і аспірантів університету за сприяння голови Назарія Дюка.

Кожен учасник гри-вікторини «Стежками Франка» отримав диплом ректора університету, а кожен учитель – сертифікат.

«У кожній сфері своєї діяльності Франко адаптував українську ідентичність до європейського виміру, за що сьогодні і ми, нащадки Франка, продовжуємо боротьбу. Ми раді, що змогли об’єднати учасників онлайн-
турніру з усіх куточків України. Дякуємо всім за участь, дякуємо переможцям і вчителям, які підготували переможців, дякуємо ЗСУ за можливість навчати, навчатися і творити на своїй українській землі. Відкриємо інтригу: наступною буде гра «Невловима подорож Сковороди», – в кінці до присутніх звернулася доцентка кафедри філології Коломийського інституту, модераторка заходу Галина Волощук.