Запрошуємо на презентацію книги нашого професора “Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації”

12 жовтня 2023 року об 11:30 в 23 аудиторії Центрального корпусу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбудеться презентація книги декана факультету історії, політології і міжнародних відносин, професора Миколи Кугутяка “Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації”.

Захід присвячено 1125-річниці першої писемної згадки про давній Галич.

Видання реалізоване за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної військової адміністрації. Захід буде проводитися у змішаному форматі.

Бажаючі приєднатися до презентації можуть зробити це онлайн через платформу Webex, за покликанням: https://pu.webex.com/pu-ru/j.php?MTID=m72bff62ddf0c108324e85c73bdb2c008.

У презентації візьмуть участь науковці, викладачі, працівники, студенти і аспіранти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Інституту історії України НАН України, представники влади та органів місцевого самоврядування (більше 90 учасників).

Пропоноване увазі читачів монографічне видання “Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації” висвітлює особливості євангелізаційних процесів на теренах Галицького Прикарпаття, розкриває проблеми формування і розвитку монастирської традиції давнього Галича-Крилоса ХІІ – XVIII століть, духовну і цивілізаційну місію чернецтва, його роль у системі єпископської і митрополичої Галицької катедри. Зроблено спробу дослідити чернечий феномен Крилоської гори, скельно-печерні обителі й монастирі ближніх околиць давнього Галича.

Важливою ознакою видання є публікація документів з історії чернецтва Галича-Крилоса. Для істориків, релігіє знавців, культурологів, етнологів, усіх, хто цікавиться історією і культурою давнього Галича.