Вічна пам‘ять!

19 січня помер професор Пьотр Венгленський – видатний вчений, біолог, генетик і академічний викладач, багаторічний проректор і ректор Варшавського університету, Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Професор Пьотр Венгленський народився 29 червня 1939 року в Свідніках. Закінчив факультет біології та наук про землю Варшавського університету у 1961 р.

У 1965 р. отримав ступінь доктора наук, а потім – у 1974 р. – хабілітованого доктора.

У 1982 році він отримав вчене звання професора в галузі біологічних наук, а через сім років став професором.

У Варшавському університеті він працював директором Інституту генетики та біотехнології, заступником директора Інституту ботаніки та проректором. З 1999 по 2005 рік був ректором цього університету. Працював також в Інституті біохімії та біофізики Польської академії наук.

Був членом Варшавського наукового товариства та дійсним членом Польської академії наук. Опублікував низку наукових праць, переважно в галузі генетики.

Він був палким прихильником просвіти суспільства, наприклад, щодо ГМО чи вакцин.

Щирі співчуття університетській родині Варшавського університету, рідним, близьким, колегам та учням. Вічна пам‘ять!