Презентація книги Василя Шендеровського «На скрижалях науки»

Сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація книги «На скрижалях науки» та лекція «Внесок українських вчених у світову науку» доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського. Модерував захід завідувач кафедри фізики і методики викладання Ігор Ліщинський.

З вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи ПНУ Сергій Шарин та голова НТШ ім. Шевченка, професор Василь Мойсишин.

«У часи війни надзвичайно важливо відновити нашу ідентичність. Це в першу чергу вагомо для молоді, для того покоління, яке буде будувати наше майбутнє після нашої Перемоги. Прикарпатський національний університет прикладає багато зусиль для того, щоб запрошувати видатних вчених на різні лекції для наших студентів та викладачів. Частину книг Василя Шендеровського, які презентовані, ми обов’язково придбаємо для бібліотеки університету», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи ПНУ Сергій Шарин.

«На скрижалях науки» – це книга, яка повертає із забуття понад 200 імен учених, які з різних причин вимушені були залишити Батьківщину і працювали на розвиток інших держав. Акцентовано увагу на долю вчених, яких радянською ідеологічною системою було визнано «ворогами народу». Під час презентації Василь Шендеровський розповів про дослідницьку працю, вкладену у створення видання. Книга включає не лише аналіз літературних джерел, а й ретельний пошук та роботу з архівними матеріалами.

«Важливо було повернути із забуття імена вчених, знищених в умовах переслідувань під гаслом боротьби з українським буржуазним націоналізмом. Адже впродовж десятиліть вони свідомо були вилучені з енциклопедичних видань та наукових джерел, і були невідомими для широкого українського загалу», – розповідає Василь Шендеровський.

Автор також звертає увагу на тему вчених, що покинули рідну землю та продовжили свою наукову працю за кордоном. Він пропонує подати інформацію про їхні місця поховання та некрополі, як на території України, так і в інших країнах. Це сприятиме збереженню та відновленню історичної, культурної та духовної спадщини та приверне увагу громадськості до цієї важливої проблеми.